Ogłoszenia duszpasterskie25 lutego 2024 roku

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kwiaty, którymi dekorujemy każdego roku Grób Chrystusa Pana - to szczególny wyraz naszej miłości i wdzięczności dla Zbawiciela za Odkupienie ludzkości i wysłużone dla nas zdroje łask poprzez Mękę, Krzyż i Zmartwychwstanie. Złóżmy na ten cel ofiarę na miarę swojego serca i swoich możliwości.

  2. W każdy piątek Wielkiego Postu Rodzinna Droga krzyżowa o godz. 16.15. W tym tygodniu rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą rodzice i dzieci kl. III - przygotowujące się do I Komunii św.

  3. W tym tygodniu przypada I-wszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla obchodzących I-wsze piątki od godz. 15.50. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 9.00. W piątek kancelaria nie będzie czynna.

  4. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu którą poprowadzi KŻR pw. NMP Królowej Pokoju p. Teresy Jędrzejewskiej.

  5. Dziś, po Mszy św. o godz. 12.00 - spotkanie Rady Parafialnej.

  6. Na naszym parafialnym cmentarzu w minionym tygodniu zostały wykonane prace ziemne związane z przygotowaniem alejki łączącej stary i nowy cmentarz. Rozebrany został fragment muru ogrodzeniowego oraz dwa groby. Dziękuję serdecznie na ręce p. prezes Lidii Bek - pracownikom PGKiM za wielką życzliwość i okazaną pomoc w realizacji tych prac Wdzięczność też kieruję do p. Burmistrza oraz Radnych Miasta i Gminy - za umożliwienie przed 5 laty powiększenia nowego cmentarza.

  7. W piątek - 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Żołnierzy Wyklętych zamówiona przez p. Burmistrza Grzegorza Gajewskiego.

  8. Pragnę także podziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na kolegiatę i cmenatrz. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

  9. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych parafian. We wtorek o godz. 14.00. pogrzeb śp. Jana Pastuszki z ul. Partyzantów z bl. nr 1/7. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek ...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty
Biblioteka Kapituły

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty