Ogłoszenia duszpasterskie - 20 stycznia 2019 roku


 1. W zbliżającym się tygodniu, w liturgii kościoła będziemy obchodzić wspomnienia: jutro - św. Agnieszki dz. i m., we czwartek - św. Franciszka Salezego, w piątek - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w sobotę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 2. Dziś po Mszy św. wieczorowej z koncertem kolęd wystąpi w kolegiacie Chór św. Marcina i Zespół instrumentalistów ze Szkoły Muzycznej pod kierunkiem p. Zdzisława Staniszewskiego. Serdecznie zapraszamy.

 3. Jutro dzień babci, a we wtorek dzień dziadka. Otaczamy wszystkie nasze babcie i dziadków serdeczna modlitwą, życząc łaski zdrowia oraz szacunku i miłości od wnucząt.

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej odbędzie spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki parafialnej do Medjugorie. Obecność obowiązkowa.

 5. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Pragniemy dziękować serdecznie tym wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu podejmowały nas w swoich domach. Dziękujemy za dar spotkania i okazaną gościnność. Dziękujemy także za przekazane ofiary z racji kolędy, a także na kolegiatę i na cmentarz. Jesteśmy wdzięczni za każdy dar serca
  W przyszłą niedzielę zostanie przekazane sprawozdanie z tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

  W nadchodzącym tygodniu porządek wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

  21 stycznia (poniedziałek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.15 

  - ul. Nowowałowa i Lubelska, ul. Wąska 29 i ul. Szeroka 8 i 28, ul. Grota Roweckiego
  - ul. Jagiełły, ul. Partyzantów bl. n. księgarnią

  22 stycznia (wtorek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.15 

  - ul. Leszka Czarnego, ul. Szeroka 30 i 32
  - ul. Słowackiego bl. nr 4 i 5, ul. Nowa

  W środę, od godz. 9.00, będziemy odwiedzać te rodziny, które z różnych przyczyn nie były obecne w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu. Prosimy o zgłaszanie adresów tych rodzin.

 6. Dziękuję za przekazaną w ubiegłym tygodniu ofiarę na kolegiatę z racji pogrzebu:
  im. śp. Bogdana Szpernala - 100 zł

 7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kopernika bl. nr 3a, kl. I i II, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły dwie osoby: Krystyna Murek i Anna Kozub, którym dziękuję za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika bl. nr 3a. k. III i IV.

 8. Naszą modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłego: śp. Bogdana Szpernala, którego w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. W sobotę o godz. 12.00 pogrzeb śp. Jadwigi Sińskiej z domu Ornatkiewicz. Prośmy także o miłosierdzie Boże dla wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

© 2003-2019