Ogłoszenia duszpasterskie - 20 maja 2018 roku


 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To jedno z najstarszych świąt chrześcijaństwa. W Wieczerniku jerozolimskim zstąpił na Kościół i w nim pozostaje Duch św. To Jego mocą Kościół żyje i pełni w świecie swoją zbawcza i uświęcającą misję. Zielone święta są najstarszym świętem w Kościele katolickim, obchodzono je już w czasach apostolskich. Dziś z racji zakończenia okresu wielkanocnego na zakończenie każdej Mszy św. do końcowej formuły rozesłania wiernych dodaje się podwójne Alleluja.

 2. Jutro drugi dzień świąteczny - święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaka Maryja spełnia w Kościele. Uszanujmy świąteczny charakter tego dnia, chociaż dla wielu z nas będzie on dniem pracy. Msze św. jutro w naszej kolegiacie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 3. Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci kl. III. Przez cały tydzień - dzieci komunijne będą przychodzić do kościoła na tzw. "biały tydzień" w strojach komunijnych. W piątek dzieci wraz z opiekunami udadzą się do Sanktuarium w Kałkowie. Dziękuję bardzo serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za gorliwe sprzątanie kolegiaty i wykonaną piękną dekorację świątyni z racji dzisiejszej uroczystości komunijnej. Bóg zapłać.

 4. W sobotę 26 maja - Dzień Matki. Wszystkie mamy zawierzamy najczulszej opiece Matki Najśw., a dla zmarłych naszych mam wypraszamy łaskę nieba.
  Także w sobotę o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w int. Abiturientów ZS Nr 1 w Opatowie - rocznik maturalny 1978 - z racji 40 lecia matury.

 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać rocznicę I komunii św. dzieci kl. IV. Dzieci rocznicowe zapraszamy jutro po Mszy św. wieczorowej na spotkanie przygotowujące do uroczystości komunijnej.

 6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa procesji eucharystycznej będzie prowadzić z Kolegiaty do Kościoła OO Bernardynów. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: na Rynku, przed Domem p. Malińskich, o wystrój ołtarza zadbają członkowie Rodziny Różańcowej, natomiast przed sklepem "7" p. Teresy Gajewskiej - ołtarz przygotują rodzice dzieci komunijnych wraz z księżmi wikariuszami.

 7. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii prowadzona była kwesta na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu, którym opiekują się Siostry Służebniczki. Siostry zebrały ofiary w wysokości 3 180,44 zł. Za hojny dar serca, Siostry przekazują wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowanie.

 8. Pragnę także dziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty.
  Ofiary złożyli: uczestnicy pielgrzymki do Torunia, Lichenia i Kalisza - 300 zł
  p. Halina i Jerzy Podczasi z ul. Czernika 23 - 250 zł
  p. Elżbieta i Adam Fijałkowscy z ul. Józefa Grudnia 3 - 200 zł
  p. Tadeusz Stec z ul. Józefa Grudnia 4 - 50 zł
  p. Józefa Kucharska z ul. Cegielnianej - 100 zł
  bezimienna z ul. Kościuszki (parafia OO. Bernardynów) - 100 zł
  z racji pogrzebu im. śp. Henryka Króla - 100 zł
  Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 9. W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

 11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać m. in. artykuł "Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem".

 12. Modlitwą serdeczną ogarnijmy naszych zmarłych parafian: śp. Witolda Bugaja, śp. Aleksandrę Gadkowską, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku.
  Jutro o godz. 14.30 pogrzeb śp. Henryka Króla z ul. Czernika. Polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić: Wieczny odpoczynek...

© 2003-2018