Ogłoszenia duszpasterskie - 11 marca 2018 roku


 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu. Zbliżamy się coraz bardziej do zbawczych wydarzeń paschalnych, które stanowią centrum całego roku liturgicznego. Pomocą w dobrym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych niech będą rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Będzie je prowadził o. Robert Grabka - oblat Maryi Niepokalanej z Katowic.

 2. Tradycyjnie już na zakończenie rekolekcji, droga krzyżowa będzie prowadzić ulicami naszego miasta. Rozważania poszczególnych stacji drogi krzyżowej w tym dniu poprowadzą przedstawiciele poszczególnych stanów i zawodów naszej parafii - lista.

 3. Również od kilku już lat wyrusza z Opatowa ekstremalna droga krzyżowa. W tym roku - 23 marca, o godz. 20 ekstremalna droga krzyżowa wyruszy z klasztoru OO. Bernardynów na Święty Krzyż.

 4. Dziś o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 5. W piątek o godz. 15.30 droga krzyżowa dzieci i młodzieży, rozważania poprowadzi młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, natomiast o godz. 16.15 - dla starszych - członkowie Żywej Drogi Krzyżowej, Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu i Legion Maryi.

 6. W czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie członków Akcji Katolickiej.

 7. Caritas naszej parafii wychodząc naprzeciw w zbieraniu jałmużny wielkopostnej, jak co roku rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Jednocześnie włączając się w ogólnopolskie dzieło pomocy najuboższym, Panie z Caritas naszej Parafii, w ubiegłym tygodniu podjęły się zbiórki darów dla potrzebujących. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy tak ofiarnie i wspaniałomyślnie włączyły się w to szlachetne dzieło. Bardzo dziękuję także paniom z Caritas naszej parafii i wolontariuszom z Wolontariatu Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie, za podjecie trudu w zbieraniu darów w sklepach: Biedronka, Lewiatan i Euro. Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy, aby zgłaszały się po dary żywnościowe do punktu Caritas w budynku starej plebanii w najbliższą środę od godz. 9.00 do 10.00.

 8. Pragnę serdecznie podziękować rodzicom dzieci I-wszo komunijnych, którzy jak dar ołtarza przekazali ofiarę na kościół w wysokości 2200 zł. Bóg zapłać za dar serca.

 9. Dziękuję także za ofiary przekazane w ubiegłym tygodniu na kolegiatę i na cmentarz.
  Ofiary złożyli:
  p. Halina i Jerzy Kapsa z ul. Kopernika 3a 200 zł
  p. Maria i Waldemar Stajniak z ul. Leszka Czarnego 100 zł
  p. Henryk Wasik z u. Leszka Czarnego 100 zł
  Marianna i Józef Wazia z ul. Sienkiewicza 16 100 zł
  Barbara Duda z Marcinkowic 100 zł
  bezimienna 100 zł

  A także z racji pogrzebów:
  im. śp. Janiny Kościołek 100 zł
  oraz im. śp. Zofii Hajdenrajch 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
  Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

 10. Dziękuję mieszkańcom Tomaszowa, którzy wczoraj przybyli do sprzątania kolegiaty. świątynie sprzątało 8 osób. Ponadto sprzątający oraz trzy inne osoby, które nie mogły przybyć do sprzątania przekazali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 140 zł. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców Oficjałowa.

 11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać m. in. "że ograniczając handel w niedzielę, robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji, niezależnie od tego, co mówią na ten temat najbardziej profesjonalne tabelki i wykresy sceptyków". Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 12. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych parafian, śp. Janinę Kościołek, śp. Zofię Hajdenrajch, które w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. Prośmy także o dar Bożego Miłosierdzia dla wszystkich zmarłych z naszych rodzin, szczególnie zmarłych, których rocznicę śmierci będziemy obchodzić w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2018