Ogłoszenia duszpasterskie22 stycznia 2023 roku

 1. Dziś z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Jej celem jest pogłębianie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii, a także ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Chcemy, aby Pismo święte było jak pokarm dla każdego z nas. Aby wydawało obfity owoc wiary.

 2. W zbliżającym się tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we czwartek św. Tymoteusza i Tytusa, w sobotę - św. Tomasza z Akwinu.

 3. Dziś, po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

 4. Także dziś, po Mszy św. wieczorowej z koncertem kolęd wystąpi chór św. Marcina pod dyrekcją p. Magdaleny Szemraj. Serdecznie zapraszamy.

 5. Dobiega końca czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W przyszłą niedzielę zostanie przekazane sprawozdanie z tegorocznej kolędy, ale już dziś pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjmowały nas do swoich domów.
  Po dwóch latach zawieszenia kolędy spowodowanej covidem, znów mogliśmy nawiedzić rodziny naszej parafii niosąc dar modlitwy i błogosławieństwa Bożego.
  Pragniemy serdecznie dziękować za ten jakże owocny dar spotkania w grodzie rodziny. Za okazywaną wielką życzliwość i gościnność. Dziękujemy też za złożone ofiary z racji kolędy oraz za ofiary na planowane inwestycje przy kolegiacie oraz na cmentarzu.
  Pragnę także bardzo serdecznie podziękować ks. Pawłowi i ks. Damianowi za trud związany z chodzeniem po kolędzie, za sumienność i za wzorową współpracę.

  Porządek wizyty duszpasterskiej


  23 stycznia 2023


  (poniedziałek)

  godzina 9.00

  ul. Plac Obr. Pokoju, ul. Górna i Nagórna I i II

  godzina 15.30

  ul. Grota Roweckiego, ul. Polna i Nowopolna


  24 stycznia 2023


  (wtorek)

  godz. 9.00

  ul. 1 Maja, Sienkiewicza i Zacisze

  godzina 15.30

  ul. Kadłubka


  We wtorek zakończenie kolędy. Od godz. 15.30, będziemy odwiedzać te rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana do swojego domu w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłaszanie adresów rodzin.

 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.

 7. Naszą modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych parafian: śp. Dorotę Wójtowicz oraz śp. Roberta Dziobę, których pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu. Jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Pawła Hermesa z ul. Słowackiego. Rodzina zmarłego z racji pogrzebu przekazała ofiarę na kościół w wysokości 200 zł. Bóg zapłać. Polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek ...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty