Ogłoszenia duszpasterskie


19 września 2021 roku


 1. W zbliżającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienia: jutro św. Męczenników z Wietnamu, we wtorek św. Mateusza Ap. i Ew., we czwartek - św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 - zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców dzieci kl. III - przygotowujące do I Komunii św.

 3. Zbliża się powoli październik.- miesiąc różańcowy. Rodzina Różańcowa naszej parafii jest zaproszona do udziału w pielgrzymce do Gorzyc w dniu 2 października. Program pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 4. Cieszymy się z nowopowstającej scholii parafialnej, której przewodzi ks. Damian. W dniu wczorajszym z racji św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, czynnie uczestniczyła nowopowstająca schola dziecięca.

 5. W ubiegłym tygodniu prowadzone były na naszym cmentarzu prace związane z renowacją bramy cmentarnej. Dbajmy o porządek na cmentarzu, bo to jest wizytówka naszej wiary i pamięci serdecznej o naszych zmarłych.

 6. Dziękuję serdecznie tym rodzinom, które w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na potrzeby kolegiaty. Dziękuję także za ofiary złożone z racji pogrzebu
  im. śp. Leokadii Machała - 200 zł
  im. śp. Jana Nowaka - 300 zł
  Ofiarodawcom składam serdecznie Bóg zapłać.

 7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać m. in. artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette, a także bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów wietnamskiego kard. Van Thuana. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian: śp. Mariana Bielec, śp. Jana Nowaka oraz śp. Leokadię Machała, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty