Ogłoszenia duszpasterskie - 1 grudnia 2019 roku


 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele Adwent, który ma nas duchowo przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Uczyńmy wszystko, aby ten okres adwentu był czasem naszego czuwania i modlitwy, czasem spełnionej nadziei i ostatecznego spotkania z Chrystusem. Wzorem w przeżywaniu Adwentu, niech nam będzie Matka Boża. Znakiem Jej obecności wśród nas - zapalona świeca adwentowa.

 2. W okresie adwentu tradycyjnie odprawiana jest Msza św. wotywna ku czci NMP - zwana też Mszą św. roratną W naszej kolegiacie roratny w dni powszednie o godz. 6.30. Pół godziny wcześniej będą śpiewane Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy jak najserdeczniej wszystkich do udziału we Mszy św. roratnej, zwłaszcza dzieci i młodzież. Po zakończonej Mszy św., dzieci będą zabierać z kościoła zapalone lampiony, na znak modlitewnego czuwania i oczekiwania na przyjście Pana.

 3. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00, z racji I niedzieli miesiąca - wystawienie i adoracja Najśw. Sakr., którą poprowadzi KŻR pw. MB NP. p. Janiny Kaczmarczyk.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa - od 16.00. Chorych z komunią św. będę odwiedzał od godz. 9.00.

 5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie medalików dzieciom kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.

 6. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Tegoroczne opłatki posiadają projekt kolegiaty św. Marcina i życzenia bożonarodzeniowe od naszych duszpasterzy. Na opakowaniu opłatków obok życzeń jest wydrukowany także obrzęd Wieczerzy Wigilijnej. Dla ludzi wierzących ważne jest, aby opłatki były poświęcone w kościele i abyśmy dzieląc się w naszych domach tym poświeconym opłatkiem mogli wyrażać związane z nim duchowe i religijne treści.. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na potrzeby kolegiaty. W kruchcie kolegiaty można także zaopatrzyć się w wigilijną świecę adwentową. Koszt świecy - 5 zł. Ofiary ze sprzedaży świec są przeznaczone na Caritas naszej parafii.

 7. Jak już było ogłaszane, od nowego roku będzie można wykonywać katakumby dla zmarłych na nowo utworzonym cmentarzu, który został poświęcony 1 listopada. Po zamontowaniu nowego krzyża, pierwszy bezimienny grób, który chcemy tam wykonać, będzie poświęcony wszystkim dzieciom utraconym. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą pamięć i miłość do dzieci utraconych, które żyją w Bogu, a którym nie dane było przyjść na świat. Przy tym grobie winny płonąć światełka pamięci rodziców, którzy utracili swoje dziecko, bez względu na czas trwania ciąży.

 8. Pragnę także dziękować p. kościelnemu Januszowi Lechowi za wykonany piękny wieniec adwentowy.

 9. Dziękuję także za przekazaną w ubiegłym tygodniu ofiarę na potrzeby kolegiaty złożoną z racji pogrzebu im. śp. Andrzeja Domagały 100 zł. Bóg zapłać.

 10. W dniu wczorajszym do sprzątania kolegiaty byli zaproszeni mieszkańcy z ul. Słowackiego, numery nieparzyste. Do sprzątania nikt nie przybył. Jedna osoba, która nie mogła przybyć, przekazał ofiarę w wysokości 20 zł.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Słowackiego - numery parzyste.

 11. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych: śp. Andrzeja Domagałę oraz śp. Jana Kasprzyka, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian, wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie tych, których w tym tygodniu przypada rocznica śmierci. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2019