Ogłoszenia duszpasterskie - 13 października 2019 roku


 1. Dziś, z racji kolejnej rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w całej Polsce przeżywamy tzw. niedzielę papieską - tym roku pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek, na rzecz Fundacji III tysiąclecia - na stypendia dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin ubogich. Przy wyjściu z kolegiaty można złożyć ofiarę do puszki na ten zbożny cel. Wszystkim ofiarodawcom, za okazany dar serca, składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.

 2. Przeżywamy październikowy czas różańcowy. W kolegiacie nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15.

 3. Dziś w naszej Ojczyźnie wybory do parlamentu. Udział w  wyborach jest obowiązkiem moralnym, obowiązkiem patriotycznym i  obowiązkiem chrześcijańskim. Jeśli przyjmiemy, że  polityka jest roztropną troską o  dobro wspólne, to  chcąc to  dobro wspólne kształtować, możemy to  czynić poprzez udział w  wyborach. To  rzeczywiście nasz obowiązek i  musimy być tego  świadomi.

 4. Jutro, o godz. 15.00 sprzed kolegiaty wyjazd uczestników całonocnego czuwania modlitewnego na Jasnej Górze. W czuwaniu uczestniczyć będzie 95 osób. Będziemy w modlitwie pamiętać także o parafii i naszych rodzinach.

 5. Jutro po Mszy św. wieczorowej kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy serdecznie chętnych do uczestnictwa w tych rekolekcjach, które będą trwały w naszej parafii jeszcze przez kolejne 10 poniedziałków. Nowo powstającą Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, zapraszam do udziału i prowadzenia rozważań różańcowych w każdą środę października.

 6. Zbliżają się dni szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tych dniach pójdziemy na cmentarz, aby porządkować groby swoich bliskich. Zwracam się z serdeczną prośbą o składanie liści i wypalonych zniczy do ustawionych pojemników. Jednocześnie chciałbym poinformować, że prowadzone są starania o wydanie pozwolenia na grzebanie zmarłych na nowoutworzonym cmentarzu. Wykonany został już plan zagospodarowania tej części cmentarza. Chcemy, aby nowe groby mogły być już budowane na cmentarzu z początkiem nowego roku. Poświęcenie nowego cmentarza obędzie się w uroczystość Wszystkich Świętych.

 7. Dziękuje za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty. Zostały złożone ofiary:
  bezimienna z Opatowa - 300 zł
  bezimienna z Czernikowa Opatowskiego - 100 zł.
  z racji pogrzebu im. śp. Krzysztofa Siudaka - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Dziękuję także mieszkańcom z ul. Leszka Czarnego – numery nieparzyste, którzy w dniu wczorajszym przybyli do sprzątania kolegiaty. Do sprzątania przybyło 4 osoby: Jadwiga i Tadeusz Malińscy oraz Ewa i Leszek Siweccy. Ponadto sprzątający przekazali ofiary w wysokości 80 zł. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Nowej - numery parzyste.

 9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian: śp. Krzysztofa Siudaka oraz śp. Janinę Gałkę, których wczoraj pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. Naszą modlitwą ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2019