Ogłoszenia duszpasterskie12 maja 2024 roku

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jeszcze przez tydzień do uroczystości Zesłania Ducha św. pozostawia się w prezbiterium figurę Zmartwychwstałego, również paschał i czerwona stuła na krzyżu pozostają na swoim miejscu jeszcze przez tydzień.

 2. Jutro - 13 maja w liturgii wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy. We wtorek święto św.. Macieja Ap., a we czwartek - święto św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski.

 3. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I -wszej Komunii św. dzieci kl. III. Prosimy tych naszych parafian, którzy nie są bezpośrednio związani z tą uroczystością, aby przyszli na Mszę św. niedzielną o innej godzinie. Spowiedź dla dzieci I-wszo komunijnych, ich rodziców, chrzestnych i najbliższej rodziny - w piątek 17 maja od godz. 15.30. Do sprzątania kościoła zapraszamy w piątek o 18.45 i w sobotę o godz. 9.00. Natomiast próby przed uroczystością komunijną będą we wtorek i w środę o godz. 16.15.

 4. Rodzina Różańcowa naszej parafii organizuje pielgrzymkę na Jasną Gorę w dniu 1 czerwca (sobota) - na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii bądź w zakrystii.

 5. W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Konserwator Przyrody wydał zgodę na usunięcie dwóch drzew rosnących na cmentarzu parafialnym, które zagrażają bezpieczeństwu znajdujących się wokół nich grobów. Do usunięcia zostały wyznaczone: klon - rosnący w 13 sektorze i lipa - w drugim sektorze cmentarza. Koszt samego ścięcia obu drzew wykonawca wycenił na kwotę 9 000 zł.

 6. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci kl. IV, które za dwa tygodnie będą przeżywać rocznicę I Komunii św. - za dar serca w wysokości 2000 zł. Z ofiar tych - jako pamiątkę dla kolegiaty został zakupiony tron pod monstrancję. Jego koszt - 2 400 zł

 7. W ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty i prace na cmentarzu zostały złożone ofiary:
  od p. Natalii i Edward Szarych z ul. Lubelskiej - 500 zł
  p. Jadwigi i Bronisława Kawalec z ul. Kopernika - 100 zł
  bezimienna z Marcinkowic - 200 zł
  bezimienna z Opatowa - 100 zł
  Ofiarodawcom za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

 9. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych parafian śp. Jadwigę Linart, śp. Stanisława Piątkiewicza, których w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. Dziś w klasztorze o godz. 14.30 pogrzeb śp. Stanisława Kwiatkowskiego, który przez wiele lat zaangażowany był w prace konserwatorskie w naszej kolegiacie. Miłosierdziu Bożemu polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić: Wieczny odpoczynek...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty
Biblioteka Kapituły

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty