Ogłoszenia duszpasterskie


28 lutego 2021 roku


 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Krzysztof Kowalski, paulin. Niech te ćwiczenia rekolekcyjne pomogą nam dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i należycie przygotować się do Świąt Paschalnych. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 2. Jak już było ogłaszano jutro i we wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 17.00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszej Parafii, dziękując za okazywane wsparcie duchowe i materialne.
  W dniu jutrzejszym będą przekazywane nieodpłatnie baranki wielkanocne oraz paschaliki. Są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. Wierni mogą zapalić swoje paschaliki właśnie na tej liturgii światła. Paschaliki będą mogły również zapłonąć podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając swym światłem stół rodzinny. Symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać o obecności Zmartwychwstałego Chrystusa, którego światło oświeca drogę życia każdego człowieka. Spowiedź wielkopostna będzie w środę od godz. 9.00 do 11.30 i po południu od godz. 14.00 do 16.30, a także w środę - po piątej niedzieli Wielkiego Postu (24 marca).

 3. W tym tygodniu przypada I- wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla obchodzących pierwsze piątki od godz. 16.00.

 4. W piątek droga krzyżowa o godz. 16.15. Rozważania poprowadzą rodziny kapłanów - rodaków oraz Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu.

 5. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Rozważania poprowadzi KŻR pw. MB Królowej Polski p. Urszuli Fojt.

 6. Dziękuję serdecznie tym wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przekazały ofiary na potrzeby kolegiaty oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  Dziękuję także za przekazaną ofiarę z racji pogrzebu im śp. Zofii Siastały w wysokości 200 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłą śp. Zofię Siastałę, którą wczoraj pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Mieczysławy Bronkowskiej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek…

  Modlitwa  wielkopostna  św.  Efrema  Syryjczyka Panie i Mistrzu mojego życia, uwolnij mnie od gniewu, krytyki i szemrania, od niezdrowej ciekawości, ambicji i czczych rozmów.
  Udziel  mi  ducha  prostoty,  pokory,  cierpliwości  i  miłosierdzia.
  Błagam Cię spraw, abym poznał moje wady oraz grzechy i nigdy nie potępiał moich braci. Panie  mój  i  Boże,  bądź  uwielbiony  na  wieki  wieków.  Amen.


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty