Ogłoszenia duszpasterskie - 19 stycznia 2020 roku


 1. W zbliżającym się tygodniu, w liturgii kościoła będziemy obchodzić wspomnienia: we wtorek - św. Agnieszki dz. i m., w piątek - św. Franciszka Salezego, w sobotę - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 2. We wtorek przypada dzień babci, a w środę dzień dziadka. Otaczamy wszystkie nasze babcie i dziadków serdeczna modlitwą, życząc łaski zdrowia oraz szacunku i miłości od wnucząt.

 3. Jutro podczas Mszy św. wieczorowej uroczyste zakończenie spotkań formacyjnych w ramach kursu Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Podczas 12 spotkań prowadzonych w naszej parafii, od września ubiegłego roku, ze spotkań formacyjnych skorzystało ok. 40 osób. Dla tych, który dopiero teraz chcieliby włączyć się do Wspólnoty, będzie prowadzony specjalny, trzy dniowy kurs „Nowe Życie” w dniach od 24 do 26 stycznia. Rodzicom z małymi dziećmi, którzy chcieliby uczestniczyć w kursie, zapewniona będzie opieka dla dzieci. Koszt uczestnictwa 40 zł.

 4. Zbliża się święto Matki Bożej Gromnicznej. Na stoliku z książki są do nabycia świece - gromnice.

 5. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Pragniemy dziękować serdecznie tym wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu podejmowały nas w swoich domach. Dziękujemy za dar spotkania i okazaną gościnność, za dzielenie się swoimi troskami o stanie życia religijnego naszej parafii. Dziękujemy także za przekazane ofiary z racji kolędy, a także na kolegiatę i na cmentarz. W przyszłą niedzielę w ramach ogłoszeń duszpasterskich zostanie przekazane sprawozdanie z tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

  W nadchodzącym tygodniu porządek wizyty duszpasterskiej będzie następujący

  20 stycznia (poniedziałek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.15 

  - ul. Ostrowskiego, Pl. Obr. Pokoju
  - ul. Sienkiewicza 26, Słowackiego bl. 4, ul. Szeroka bl. 3

  21 stycznia (wtorek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.15 

  - ul. Sienkiewicza, Zacisze, 1 Maja, ul. Starowałowa bl. n. księgarnią
  - ul. Szeroka 30 i 32, Kadłubka

  22 stycznia (środa)

  godz. 9.00 
  godz. 15.15 

  - ul. Górna, Nagórna, Polna, Nowopolna
  - ul. Nowa, ul. Szeroka 28

  We czwartek, od godz. 9.00 i od 15.15 będziemy odwiedzać te rodziny, które z różnych przyczyn nie były obecne w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu. Prosimy o zgłaszanie adresów tych rodzin.

 6. W dniu wczorajszym do sprzątania kolegiaty byli zaproszeni mieszkańcy z ul. Partyzantów 13c. Do sprzątania nikt nie przybył. 11 rodzin z tego bloku przekazało ofiary w wysokości 110 zł. Bóg zapłać.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Sienkiewicza bl. nr 10.

 7. Naszą modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych parfian: śp. Grażynę Zięba, którą w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Prośmy także o miłosierdzie Boże dla wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

© 2003-2020