Ogłoszenia duszpasterskie - 11 listopada 2018 roku


 1. Wielki dzień dał nam Pan - Bóg w Trójcy świętej Jedyny. Ten radosny Dzień - odpustową niedzielę, poświęcamy najwyższej chwale Boga, należnej czci naszego Patrona - świętego Marcina Biskupa i radosnemu świętowaniu setnej rocznicy odrodzenia Polski zawsze wiernej. To święto Niepodległej Ojczyzny mówi o świadectwie wiary Polskiego Narodu.

 2. W tym uroczystym dniu, pragnę serdecznie powitać czcigodnego ks. dziekana dekanatu Szewna – ks. kan. gremialnego naszej Kapituły Kolegiackiej – Ks. Jana Butryna, dziękując za ucztę Słowa Bożego. Uroczysta suma odpustowa i Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 12.00 - z udziałem przedstawicieli Kapituły opatowskiej oraz kapłanów z naszego dekanatu, a także władz samorządowych, pocztów sztandarowych miasta i powiatu, kombatantów, policji, szkół, rzemiosła i innych grup i organizacji społecznych do kolegiaty. Podczas procesji będą wniesione relikwie świętych i błogosławionych Polaków, którzy swoją postawą angażowali się w walkę o wolność Ojczyzny.
  Po zakończonych uroczystościach, po Mszy św. o godz.12.00 - przy wyjściu z kolegiaty serwowane będą rogale świętomarcinowe oraz opatowskie pączki- przygotowane przez p. Natalię i Edwarda i Szarych, p. Huberta Kawalca oraz Panie z parafialnej Caritas. Organizatorom poczęstunku już teraz bardzo serdecznie dziękuję - wykonali oni bardzo sympatyczny znak uświetniający spotkanie czcicieli świętego Marcina Biskupa.
  Rangę obchodom setnej rocznicy odrodzenia Polski w naszej parafii podnosi wystawa plastyczna przygotowana przez Weronikę Sobczyk, tegoroczną maturzystkę, której serdecznie gratulujemy talentu artystycznego.

 3. Dziś, o godz. 16.15 Wieczór św. Marcinowy połączony z modlitwą za naszych zmarłych. Polecać będziemy drugą część wypominków z oktawy.

 4. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na spłatę kredytu związanego z realizacją projektu unijnego.

 5. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby kolegiaty w ubiegłym tygodniu:
  bezimienna z ul. Kopernika 5 100 zł
  bezimienna z ul. Sienkiewicza 16 100 zł
  p. Jadwiga i Mirosław Roszczypała z ul. Nowej 200 zł
  z racji pogrzebów: im. śp. Antoniego Szymczyka 100 zł
  im. śp. Zdzisława Dzioby 100 zł.

 6. Dziękując wszystkim czcicielom świętego Marcina Biskupa, polecajmy się jego wstawiennictwu przed Panem. Święty Marcinie - wdzięczni za Twoją odwieczną obecność w Opatowie - prosimy Cię: chroń naszą Ojczyznę - Rzeczpospolitą Polską, chroń nasze Miasto i kolegiatę, chroń nasze rodziny od błędów i niewierności.

 7. Wszystkim Drogim Gościom i naszym Parafianom życzymy radosnego świętowania odpustu i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

 8. Polećmy jeszcze Miłosierdziu naszych zmarłych: śp. Antoniego Szymczyka, które pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu, jutro o godz. 11.00 pogrzeb śp. Zdziała Dzioby. Polećmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych za których sprawowana była obecna Msza św. Pamiętajmy w modlitwie także o naszych bohaterów ojczyźnianych, poległych i pomordowanych za wolność naszej Ojczyzny. O tych, co ginęli i umierali za Polskę na różnych frontach wojennych, za mordowanych w łagrach i obozach śmierci. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2018