Ogłoszenia duszpasterskie - 28 czerwca 2020


 1. Dziś w naszej Ojczyźnie ważny dzień wyborów prezydenckich. To nasz obowiązek moralny i obywatelski wziąć udziału w wyborach.

 2. Dziś także o godz. 17.00, w kolegiacie będzie udzielany sakrament bierzmowania młodzieży kl. VIII.

 3. Jutro, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kolegiacie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa w int. ks. Piotra Reja - naszego wikariusza.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku - w piątek od godz. 17.30. W dalszym ciągu chorych z posługą sakramentalną będziemy odwiedzać tylko na prośbę rodziny.

 5. W sobotę o godz. 17.15 - nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski poprowadzą członkowie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 6. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00, wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. i wymiana tajemnic różańcowych. Rozważania różańcowe poprowadzi KŻR pw. św. Jana Pawła II - p. Mieczysława Wanata.

 7. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim odpoczywającym, życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.

 8. Pragnę serdecznie podziękować, za przekazanie w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty.
  Ofiary złożyli - p. Genowefa Utnik z ul. Kopernika 7 - 200 zł
  oraz z racji pogrzebu im. śp. Heleny Kasińskiej - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 9. Dziękuję rodzicom i młodzieży bierzmowanej za troskę o czystość Domu Bożego i przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać. Po dłużej przerwie spowodowanej epidemią coronawirusa, znów wracamy do systematycznych dyżurów sprzątania świątyni.
  W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Czernika.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego można przeczytać m. in., że czas zamkniętych świątyń nie był czasem straconym dla duchowości - wiele osób na Zachodzie, deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę.

 12. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłą śp. Helenę Kasińską, którą w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić . Wieczny odpoczynek...

© 2003-2020