Ogłoszenia duszpasterskie1 października 2023 roku

 1. Rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Bierzmy zatem w tym miesiącu różaniec św. ze czcią w swoje ręce i zanośmy przed tron Boży nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwa różańcowe, a szczególnie nasze dzieci i młodzież. Różaniec w kolegiacie w niedzielę o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15.

 2. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: jutro wsp. św. Aniołów Stróżów, w środę - św. Franciszka z Asyżu, we czwartek św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia, w sobotę - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku - od godz. 16.30. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 9.00.

 4. W sobotę 7 października, we Włostowie, diecezjalne spotkanie KŻR. O godz. 9.00 wyjazd uczestników pielgrzymki z przed kolegiaty.

 5. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. Rozważania poprowadzi KŻR p. w. MB Nieustającej Pomocy p. Marianny Szostak.

 6. Także dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30, dzieciom kl. III, zostaną wręczone poświęcone różańce. Będzie ono ważnym wydarzeniem w przygotowaniu dzieci do uroczystości I komunii św.

 7. Również dziś na Mszy św. o godz. 12.00, będą się z nami modlić Członkowie Archikonfraterni Literackiej przy Bazylice Archidiecezjalnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
  Po Mszy św. zostanie wygłoszona prelekcja nt. Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w 70 rocznicę aresztowania i uwięzienia.
  Po zakończeniu spotkania będzie można nabyć m. in. Homilie smoleńskie. Serdecznie zapraszamy.

 8. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omówione zostały planowane inwestycje na najbliższe dwa lata. Obecnie pilną sprawą jest wymiana na nowej plebani kotła centralnego ogrzewania, gdyż obecny zużytkował się po 21 latach funkcjonowania.

 9. Pragnę dziękować wszystkim uczestnikom modlitewnego czuwania na Jasnej Górze, które nasza parafia prowadziła w miniony poniedziałek. Msza św. w int. uczestników czuwania zostanie odprawiona w niedzielę 29 października o godz. 12.00.

 10. Dziękuję za złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty i na prace na cmentarzu. Ofiarodawcom, za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 11. Pragnę jeszcze bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony piątek modlili się w mojej intencji - z racji przeżywanych imienin. Bóg zapłać

 12. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych parafian: śp. Wiesława Filipczaka, Zdzisławę Flisek, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy także wszystkich zmarłych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek ...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty