Ogłoszenia duszpasterskie3 lipca 2022 roku

  1. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 , wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. Rozważania różańcowe poprowadzi KŻR pw. NMP Nieustającej Pomocy p. Marianny Szostak.

  2. W piątek 8 lipca, przez naszą parafię będzie przechodzić piesza Pielgrzymka z Warszawy do Miejsca Piastowego organizowana przez XX. Michalitów. Organizatorzy pielgrzymki informują, że uczestniczy w pielgrzymce 80 osób. Do chwili obecnej chęć zaproszenia pielgrzymów na obiad zgłosiło 6 rodzin. Pilnie prosimy o zgłaszanie adresów rodzin, które chciałyby przyjąć do swoich domów pielgrzymów na obiad. Na plebani będzie obiad przygotowany dla księży, alumnów i sióstr zakonnych.

  3. Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Pawła Solisa, którego ks. bp ordynariusz przysyła do naszej parafii. Ks. Paweł pracował przez ostatnie sześć lat w parafii św. Stanisława Bpa w Ożarowie. Ks. Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

  4. Zakończyły się zapisy na całonocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, które nasza parafia będzie prowadzić z 17/18 sierpnia.

  5. Rozpoczynają się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kolegiatą.

  6. Grupa parafian zwróciła się z prośbą o usuniecie kilku drzew na naszym cmentarzu parafialnym. W ubiegłym tygodniu przeprowadzona została wizja lokalna przez przedstawiciela wojewódzkiego urzędu ochrony zabytków w Sandomierzu, który niestety wydał negatywną decyzję, uniemożliwiającą usunięcie drzew. Nie przekonały konserwatora argumenty, że drzewa stanowią zagrożenie dla ludzi i grobów. Zalecał jedynie ubezpieczenie grobów przez ich właścicieli.

  7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

  8. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych parafian. Pomódlmy się za zmarłego śp. Kazimierza Zieję, którego w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wieczne spoczynku Jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Wiesławy Sternik-Kwiatkowskiej. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty