Ogłoszenia duszpasterskie


13 czerwca 2021 roku


  1. W ubiegły czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Pragnę serdecznie dziękować wszystkim, którzy uczestniczyli i czynnie angażowali się przez całą oktawę w nabożeństwa eucharystyczne. Żal tylko, że zaledwie z jednej rodziny przychodziły dziewczynki do sypania kwiatków. To wiele mówi o stanie ducha naszych rodzin.

  2. Ze względu na pandemię oraz na prośbę rodziców, uroczystość I Komunii św. dzieci kl. III odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Spotkania przygotowujące do uroczystości pierwszokomunijnej odbędą się we wtorek, środę i czwartek - po Mszy św. wieczorowej. W piątek od godz. 16.00 - spowiedź dla dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych i najbliższej rodziny. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy rodziców do udekorowania świątyni, a także generalnego sprzątania kościoła wewnątrz i wokół świątyni.

  3. Pragnę dziękować rodzicom dzieci komunijnych za przekazany dar ołtarza. Rodzice złożyli na potrzeby kolegiaty ofiarę w wysokości 4  000 zł. Bóg zapłać.

  4. W ostatnim czasie do kancelarii parafialnej zgłaszane są przypadki okradania grobów. Zabierane są z cmentarza znicze, kwiaty, a także symboliczne pamiątki zostawiane przez rodziców na grobach zmarłych dzieci. Takie zachowanie zdziczałych ludzi, okradających czyjeś groby musi budzić nasz stanowczy sprzeciw. Zwracajmy większą uwagę na zachowanie ludzi na cmentarzu. O podejrzanych zachowaniach należy pilnie zawiadomić policję bądź kancelarię parafialną. Nie wolno też kupować kradzionych przedmiotów z cmentarza, gdyż w ten sposób współuczestniczymy w grzechu kradzieży i profanacji cmentarza.

  5. Dziękuję serdecznie tym rodzinom, które w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na potrzeby kolegiaty. Dziękuję za ofiarę złożoną z racji pogrzebu im. śp. Bolesława Ziemniaka w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia - Bożego błogosławieństwa i optymizmu płynącego z bliskości Boga.

  7. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłego śp. Bolesława Ziemniaka, którego wczoraj pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy także Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych parafian, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty