Ogłoszenia duszpasterskie - 15 lipca 2018 roku


 1. W ubiegłą niedzielę gościliśmy uczestników pieszej pielgrzymki z Warszawy do Miejsca Piastowego. Pragnę serdecznie dziękować 11 rodzinom, które wielkodusznie zaprosiły do swoich domów pielgrzymów na obiad. Bóg zapłać za ten znak dobroci i miłości chrześcijańskiej. Dziękuję Państwu Szarym za przekazane dla pielgrzymów ciasto, a także p. Dorocie Bednarskiej właścicielce pensjonatu Kamienica przy Bramie za gościnnie przyjęcie 20 osobowej grupy na obiad. Bóg zapłać.

 2. W piątek 20 lipca o godz. 11.00, w kolegiacie opatowskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z racji święta patronalnego naszej policji. Msza św. została zamówiona przez Pana Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie inspektora Ryszarda Komańskiego.

 3. Chociaż do żniw pozostało jeszcze kilkanaście dni, to jednak już dziś chciałbym prosić, aby gospodarzami tegorocznych dożynek byli rolnicy z Jurkowic. Tegoroczne Dożynki będą w niedzielę 26 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00.

 4. Zbliża się święto św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy święcić nowo nabyte samochody i pojazdy mechaniczne. Przez to poświęcenie i modlitwę Kościół wyprasza wieloraką pomoc i opiekę Bożą dla kierowców i podróżujących oraz prosi, aby pojazdy nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia kogokolwiek oraz nie służyły celom niegodziwym. Wszystkie pojazdy do poświęcenia ustawiamy na parkingu przed Kolegiatą i wzdłuż ul. Grota Roweckiego.

 5. W ubiegłym tygodniu zakończony został montaż schodach kolegiackich od strony południowej świątyni. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to w tym tygodniu schody będą fugowane i czyszczone. Także rozpoczną się prace remontowe przy schodach od strony północnej kolegiaty, gdzie będzie również przygotowany specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych.

 6. Pragnę serdecznie podziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy kolegiaty. Zostały złożone ofiary przez:
  p. Stanisławę i Bronisława Stefańskich z Placu Obr. Pokoju - 100 zł
  Elżbietę i Mieczysława Szymczyków z ul. Sienkiewicza 16/37 - 100 zł
  bezimienna z Okaliny Kolonia - 100 zł
  bezimienna z Czernikowa Opatowskiego - 100 zł
  bezimienna z Kędzierzyna-Koźla - 100 zł
  bezimienna z ul. Lubelskiej - 200 zł
  od. p. Zofii i Henryka Wyrąbkiewicz - 200 zł
  od rodz. p. Charymskich z Jałowęs - 400 zł
  oraz z racji pogrzebów:
  im. śp. Jadwigi Małkiewicz - 200 zł
  im. śp. Ryszarda Mrozowskiego - 200 zł
  im. śp. Marianny Kmiecickiej - 150 zł
  im. śp. Janusza Kaczmarczyka - 100 zł
  im. śp. Bogumiły Cichockiej - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. W dniu wczorajszym do sprzątania kolegiaty byli zaproszeni mieszkańcy z ul. Nowowałowej. Do sprzątania przybyła jedna osoba. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty, zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej.

 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask, a odpoczywającym na wakacjach - dobrego i spokojnego wypoczynku.

 9. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych śp. Jadwigę Małkiewicz, śp. Henrykę Wójcik, śp. Janusza Kaczmarczyka, śp. Ryszarda Mrozowskiego - których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. We wtorek o godz. 14.30 pogrzeb śp. Marianny Kmiecickiej z Pl. Obrońców Pokoju i Bogumiły Cichockiej z ul. Kopernika 1, o godz. 15.00 - pogrzeb w Ożarowie. Polećmy także wszystkich zmarłych, szczególnie tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2018