Ogłoszenia duszpasterskie2 października 2022 roku

 1. Rozpoczął się październikowy miesiąc różańcowy. W naszej kolegiacie nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, natomiast w niedzielę o 16.15. Serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej.

 2. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: we wtorek - św. Franciszka z Asyżu, w środę - św. Faustyny Kowalskiej, w piątek - Najśw. Maryi Panny Różańcowej, w przyszłą niedzielę - 9 października bł. Wincentego Kadłubka, urodzonego w pobliskim Karwowie k/Włostowa - patrona naszej diecezji. Odpust w parafii Włostów i w Sandomierzu.

 3. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Podobnie jak w latach minionych będziemy przyjmować na wypominki: roczne, półroczne, kwartalne, oktawę i jednorazowe. Ofiary składane z racji wypominków na cały rok są w wysokości ofiary intencji mszalnej. Przeciętna ofiara intencji mszalnej - 60 zł. Przy wyjściu z kolegiaty można wziąć do domu kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie kartek wypominkowych, z wyszczególnieniem na wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych - miejscowości.

 4. Dziś z racji I niedzieli miesiąca - wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. Rozważania różańcowe poprowadzi KŻR p.w. Matki Bożej Częstochowskiej - p. Marii Białkowskiej.

 5. Także dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 - poświęcenie różańców dzieciom kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.

 6. We czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

 7. W piątek 7 października, o godz. 9.00 - zostanie odprawiona w kolegiacie Msza św. z racji obchodów 60 - lecia Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie oraz nadania imienia patrona płk. Jana Piwnika "Ponurego".

 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź z racji I piątku - w piątek od godz. 16.00. .

 9. W przyszłą niedzielę, z racji rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w całej Polsce będziemy obchodzić tzw. niedzielę papieską. Po Mszach św., jak co roku będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin ubogich. Zechciejmy wesprzeć to jakże zbożne i szlachetne dzieło.

 10. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę dla przesiedleńców z Ukrainy pod hasłem - "Pomóż Ukrainie przetrwać zimę". Zbierana jest odzież zimowa, ciepła nadająca się do użytku dla dzieci, kobiet i mężczyzn, grzejniki elektryczne olejowe oraz typu farelka. W/w rzeczy przynosimy we czwartek - 6 października od godz. 9.00 do 13.00 do punktu Caritas, który znajduje się w starej plebanii - od strony ul. Grota Roweckiego.

 11. Dziękuję serdecznie rodzinom, które w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na potrzeby kolegiaty. Bóg zapłać.

 12. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach ofiarowali w mojej intencji modlitwy i przekazali życzenia z racji moich urodzin i imienin. Bóg zapłać.

 13. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych parafian: śp. Jacka Szpernala oraz śp. Rafała Pietrzyka, których w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy także wszystkich zmarłych parafian, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić, wypraszając dla nich dar Bożego Miłosierdzia. Wieczny odpoczynek...


Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty