XVIII Nocne czuwanie

na Jasnej Górze
Pielgrzymowaliśmy do MATKI!

14 października 2019 roku, parafianie z kolegiaty św. Marcina w Opatowie udali się na nocne czuwanie u tronu naszej MATKI na Jasnej Górze. Było to już osiemnaste czuwanie, które podjęło 94 pielgrzymów pod przewodnictwem ks. proboszcza Michała Spocińskiego.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w opatowskiej kolegiacie koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym pełni nadziei na spotkanie z Matką wyruszyliśmy na Jasną Górę. Podróż przebiegła szczęśliwie, jej czas poświęcaliśmy modlitwie i radosnemu śpiewaniu.

W KAPLICY MATKI BOŻEJ zebraliśmy się na Apelu Jasnogórskim, by po jego zakończeniu podjąć nocne czuwanie, którego treścią   było uwielbienie, umocnienie w wierze i zawierzenie Jasnogórskiej Pani. Czuwanie przebiegało na modlitwie wspólnej i osobistej. Punktem kulminacyjnym czuwania była Eucharystia odprawiona o północy, podczas której, z inicjatywy Ks. Proboszcza zawiązaliśmy JASNOGÓRSKĄ WSPÓLNOTĘ MODLITEWNĄ.

Jasnogórskiej Pani zawieźliśmy nasze prośby i podziękowania polecane podczas modlitwy różańcowej. Jakże czuły i intymny był ich charakter, jakże wiele było w nich ufności i zawierzenia oraz troski o najbliższych. Polecaliśmy członków naszych rodzin, kapłanów, ojczyznę oraz bliskich, którzy odeszli do wieczności. Przepraszaliśmy i błagaliśmy. Bliskość Jasnogórskiej Matki otwierała pokłady naszych myśli i pragnień, a nasze serca przepełniała radością i ufnością.

Maryja pomaga nam wzrastać po ludzku i w wierze, byśmy byli mocni i nie ulegali pokusie bycia ludźmi i chrześcijanami powierzchownymi, ale żyli odpowiedzialnie i dążyli nieustannie do tego, co bardziej wzniosłe.

Podczas Drogi Krzyżowej podążaliśmy razem z MATKĄ rozważając kolejne stację męki i cierpienia SYNA. Całonocne czuwanie zakończyliśmy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nieco zmęczeni pielgrzymkowym trudem, ale jakże radośni i szczęśliwi powróciliśmy do domu.

Jadwiga Kupis

Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty