Wizytacja kanoniczna

parafii św. Marcina Bpa


Wystawa Jubileusz 800 lecia

narodzin dla Nieba Bł. Wincentego KadłubkaWizytacja kanoniczna parafii św. Marcina Bpa,
Otwarcie wystawy Jubileusz 800 lecia narodzin dla Nieba Błogosławionego Wincentego Kadłubka,
14 lutego 2023 roku

Wizytacja kanoniczna odbywa się co pięć lat w każdej parafii Diecezji Sandomierskiej. W piątek, 14 kwietnia, Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz nawiedził parafię św. Marcina Bpa w Opatowie.

Wizytacja rozpoczęła się od odwiedzin w szkołach, znajdujących się na terenie naszej parafii. Na cmentarzu parafialnym Ks. biskup modlił się za zmarłych. Następnie nawiedził przedstawicieli chorych parafian. Na plebani spotkał się z Radą Parafialną, a w kościele z reprezentacją grup parafialnych (Akcja Katolicka, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, Caritas Parafialna, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Legion Maryi, Bractwo Najśw. Sakramentu, Żywa Droga Krzyżowa, Chór św. Marcina, Krąg Biblijny, Ministranci, Schola, Oaza, Harcerze).

Wizytacja kanoniczna zakończyła się Mszą św., podczas której proboszcz parafii złożył sprawozdanie za okres minionych pięciu lat.Wystawa poświęcona bł. Wincentemu Kadłubkowi

W trakcie wizytacji kanonicznej Ks. biskup otworzył wystawę poświęconą bł. Wincentemu Kadłubkowi, z racji 800. rocznicy śmierci naszego Rodaka. Wystawa liczy 14 tablic. Można będzie ją zwiedzać w naszej kolegiacie do 11 listopada 2023 r.
Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Marcina Biskupa w Opatowie
ul. S. "Grota" Roweckiego 8
27-500 Opatów
tel./fax (0-15) 868 27 64
e-mail: kolegiataopatow@o2.pl

Msze św.:
niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00
dni powszednie:
7.00, 18.00 lub 17.00 (zimą)

Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie
Intencje mszalne
Kronika parafialna
Wspólnoty

Kancelaria
Sakramenty św.
Wyszukiwarka grobów
Historia parafii
Zwiedzanie kolegiaty